top of page

GALERIA SZKOLNA

Ślubowanie klas I

13 października 2017r.

W piątek 13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się nauczyciele, uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami i przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Materka.

Tego dnia odbyła się bowiem uroczystość ślubowania pierwszaków. Zostali oni pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 i z rąk pani Dyrektor Magdaleny Prokaryn – Dynarskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy. Starsi koledzy przekazali im sówki będące od zeszłego roku szkolnego graficznym symbolem naszej szkoły. Dzieci złożyły przysięgę na sztandar naszej szkoły, stając się od tej pory pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności..Z okazji święta nagrodą Dyrektor Szkoły zostali wyróżnieni niektórzy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Wszystkim zebranym dyrekcja szkoły złożyła życzenia dalszej i owocnej pracy.

Zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność miała przyjemność obejrzeć program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów „Jedynki” i ich wychowawców, a później wysłuchać piosenek śpiewanych przez szkolny chór. 

Uroczystość dostarczyła zebranym wielu wrażeń i na pewno pozostanie na długo w pamięci pierwszakom i ich najbliższym.

 

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8557
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_855e
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_857b
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_856c
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8557
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8576

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017r.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia i 60. urodzin Misia Uszatka zorganizowaliśmy w bibliotece szkolnej wystawę książek o misiach, podsumowaliśmy konkurs literacko-plastyczny "Nowe przygody Misia Uszatka". Nagrodziliśmy autorów najlepszych książek, które będzie można wypożyczać z biblioteki szkolnej. W poszczególnych klasach zorganizowaliśmy przyjęcia z okazji święta naszych pluszaków. Na zakończenie dzisiejszych obchodów zrobiliśmy wspólne zdjęcie- uczniowie, nauczyciele i nasze ukochane misie.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łodzi MISTRZEM POLSKI RUGBY TAG!
06 grudnia 2017r.


Gratulacje dla zwycięskiej drużyny. W składzie: Lena Rowińska, Maciek Pietrzak, Sergiusz Stasiołek, Julek Stasiołek, Borys Jóźwiak, Filip Szafrański, Czarek Szyja, Bartek Maciejewski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartek Pietrzak!

Bezpieczny stok
15 grudnia 2017r.

Lekcja BS została zrealizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne a prowadzona przez ratowników górskich TOPR. Przygotowujemy do sezonu zimowego. Mówimy jak zachować się w górach
i na stoku narciarskim. To takie ABC zimy :-) Jak przygotować swoje ciało od sportów zimowych, jak się odpowiednio ubrać, jak bezpiecznie poruszać się w górach czy na stoku, co zrobić w razie wypadku. BEZPIECZNY STOK OKRĄGŁY ROK!


Dom Dziennego Pobytu - VI c
13 grudnia 2017r.

W dniu 13 XII 2017 r. uczniowie klasy VI C wraz z wychowawcą udali się do Domu Dziennego Pobytu przy
ul. Jaracza 36. Dzieci zaniosły seniorom własnoręcznie wykonane prezenty gwiazdkowe. 
Wśród nich znalazły się ozdobne kubeczki, filcowe zakładki do książek, obrazki 

w ramkach oraz kolorowe choineczki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie wnieśli do domu dziecięcą radość i spontaniczność, mieli okazję porozmawiać z seniorami i sprawić im odrobinę przyjemności.


Konkurs Kolęd - Sukcesja
19 grudnia 2017r.

Wielka radość  wspólnego kolędowania i pierwsze miejsce w Konkursie Kolęd dla naszej Szkoły!!! 

Sukces w Sukcesji oraz nagrodę – Telewizor 49 calowy - zawdzięczamy:

Irminie Klicie, Konstancji Kurzawie, Aleksandrze Kobyłeckiej, Oliwii Sagalarze, Poli Jarosz, Martynie Rosiak, Weronice Szukalskiej, Weronice Ziędalskiej, Zofii Olszańskiej, Natalii Frankowskiej, Zuzannie Mamzerowskiej, Anastazji Kaliszewskiej, Mariuszowi Ndzah-Montole, Michalinie Balickiej, Zuzannie Białkowskiej, Małgorzacie Papierz, Jakubowi Jędrzejczykowi, Miłoszowi Michalakowi, Klaudii Witońskiej, Lenie Rowińskiej, Zofii Mazur, Michalinie Meller, Zuzannie Kobierzyckiej, Stanisławowi Ciechanowskiemu, Jagodzie Jakubowskiej oraz Pani Jadwidze Raczyńskiej i Pani Annie Żądło-Sobiepańskiej.


Samorząd Uczniowski
marzec 2018r.

W marcu Samorząd Uczniowski współpracował z fundacją "Dziewczynka z zapałkami". Razem przeprowadziliśmy akcję charytatywną - zbiórkę pluszaków dla potrzebujących dzieci, którym pomaga fundacja. Przed Świętami Wielkanocnymi odwiedziliśmy siedzibę fundacji, aby przekazać zabawki. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Uczniami z Samorządu, którzy zajęli się zbiórką, opiekowały sie panie Monika Borowiecka i Ewa Kalińska - Iciek. Bardzo dziękujemy za wszystkie podarowane pluszaki!


bottom of page