GALERIA SZKOLNA

Wizyta z Chin

wrzesień 2018r.

Uroczyste podpisanie porozumienia oraz podsumowanie wizyty uczniów i nauczycieli z Językowej Szkoły Podstawowej w dzielnicy Qingbaijiang w Chinach.

 

 

Ślubowanie 

październik 2018r.

 

 

11 listopada

listopad 2018r.

Śpiewamy razem z Niepodległą

listopad 2018r.

Tysiąc powodów by czytać

styczeń 2019r.

Nareszcie tysiąc książek z emipku w naszej odnowionej bibliotece.

Bicie rekordu

styczeń 2019r.

W dniu 31 stycznia 2019 w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Został zrealizowany projekt muzyczny ,,bicie rekordu" w jak największej ilości osób grających na gitarze/ukulele (I edycja). Do tego przedsięwzięcia przygotowała uczniów Pani Jadwiga Raczyńska, która od wielu lat prowadzi kółko gitarowe- dzięki czemu w tradycje naszej szkoły wpisało się muzykowanie na tym instrumencie. W ten sposób zrodził się pomysł, aby zachęcić jak największą liczbę uczniów do zagrania kolędy ,,Cicha noc". To najsłynniejsza kolęda świata, śpiewana w 300 językach, a niedawno miała swój jubileusz-200-lecie powstania. Wyjściową liczbą do bicia rekordu było 30 uczniów, gdyż mniej więcej tyle osób uczestniczy rok rocznie w zajęciach gitarowych. W tym roku zainteresowaniem cieszy się również instrument ukulele. Kolędę ,,Cichą noc" ćwiczono pod kierunkiem Pani Jadwigi Raczyńskiej przez cały styczeń, odbyły się liczne próby w małych grupach-a dopiero 31 stycznia spotkali się wszyscy muzycy na korytarzu I piętra.

Osiągnęliśmy rekord 59 osób!!!

     Do projektu zgłosiły się osoby z wielu klas: IIIA,B,C  IVA,C  VA,C VIB,C  VIIA,B   VIIIA,B,C

Najbardziej muzykalnymi klasami okazały się: IVA 10 osób, VIC 9 osób, VIIB 8 osób

    Warto podkreślić, że tym pomysłem zainteresowały się łódzkie media: Radio Łódź, Express Ilustrowany!

     Projekt wspierali nauczyciele: Izabela Staszczyk, Danuta Otomańska, Michał Kucharski, Dorota Rybak, Ewa Pietrzyk

https://www.radiolodz.pl/posts/50349-59-osob-zagralo-na-gitarach-i-ukulele-rekord-szkoly-zostal-pobity-zdjecia-film?fbclid=IwAR3rPD48KCyskXABHANH-h_xNxr8EXa8jqY7foab63Jbhk54S9LcDHfzzlg

Mitologia

luty 2019r.

W piątek 1 lutego 2019 roku klasa VA udała się w nietypową, fantastyczną podróż. W czasie lekcji języka polskiego uczniowie znaleźli się w starożytnej Grecji wśród bogiń, bogów i herosów. W klasie pojawiły się Afrodyta, Atena i Hera oraz rozstrzygający spór trzech bogiń Parys. Przez Styks zlęknione  duszyczki i Syzyfa przewoził  stary Charon. Demeter szukała porwanej przez Hadesa córki, rozpaczając po stracie dziecka. Znaleźliśmy się pod murami miasta Priama  i obserwowaliśmy podstęp Odyseusza z pozostawieniem słynnego konia trojańskiego , który stał się przyczyną  upadku i zdobycia siedziby Parysa i Hektora. Syzyf wykonywał swoją wieczną pracę, wtaczając na górę kamień, a z głowy Dzeusa wyskoczyła Atena. Uczniowie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem i kreatywnością. Okazało się, że powtarzając materiał z mitologii, można się dobrze bawić.  To była niezwykła lekcja!

Frankofonia

luty 2019r.

Klasa Ia brała udział w wojewódzkim konkursie talentów w języku francuskim "Ta's du talent".

Nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami. Wykonanie piosenki "Les jours de la semaine" porwało publiczność i jurorów :)

Pierwszaki zdobyły wyróżnienie i będzie ich można podziwiać 2 marca na występie w Manufakturze - zapraszamy.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy p. Marii i p. Anicie za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu.

"France dans ma ville"

kwiecień 2019r.

Florentyna Jerzyk z klasy dwujęzycznej została laureatką ogólnopolskiego konkursu zatytułowanego "France dans ma ville" organizowanego przez naszą szkołę i Instytut Francuski w Warszawie.

Dziedzictwo narodowe w dialogu (Héritages en dialogue)

kwiecień 2019r.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łodzi im. Adama Mickiewicza jest jedną z czterech polskich szkół podstawowych, która w latach 2018/2020 realizuje projekt Erasmus + w języku francuskim.

Współpracujemy na rzecz innowacji i dobrych praktyk z 5 krajami europejskimi – Grecją, Hiszpanią, Rumunią, Włochami i Portugalią.

Podczas wyjazdów uczniowie poznają dziedzictwo narodowe państw współpracujących, ich lokalne i narodowe tradycje. Uczą się prezentować swoje miasto i swój kraj, przygotowując prezentacje na temat będący przedmiotem mobilności.

W dniach 20-24 maja 2019r. to my byliśmy krajem goszczącym. Tematem spotkania w Polsce była „Transformacja miasta przemysłowego w miasto współczesne”. Uczniowie pracując w grupach międzynarodowych z pofabrycznych budynków Łodzi tworzyli nową rzeczywistość     oraz przygotowali projekty graffiti na szkolny budynek.

 

DSC_0265 a.jpg