top of page

DZIAŁANIA INTEGRACYJNE

Loga-połączone-Unicef-MŁ.png

W dniu 25. X. klasa I a wzięła udział w wycieczce do EC1 , a tam dzieci uczestniczyły w warsztatach na Ulicy Żywiołów. Świat Żywiołów to inspiracja do odkrywania rzeczywistości, pobudzanie fascynacji otaczającym światem, wspieranie otwartości, pobudzanie wyobraźni. Wycieczka została sfinansowana ze środków UNICEF.

 

26.X. oraz 28.X. nasi uczniowie z klasy V b i VI a uczestniczyli w wycieczkach do Torunia .Tam odwiedzili Żywe Muzeum Piernika , gdzie pod okiem Mistrza piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej poznali rytuały związane z wypiekiem piernika. Następnie sami przygotowali ciasto, z którego  później, przy użyciu drewnianych form, wypiekali  toruńskie specjały. Odwiedzili także całą manufakturę piernikową , gdzie zobaczyli stare , oryginalne maszyny , zabytkowy piec, woskowe formy do wypieku pierników.

Wycieczki zostały sfinansowane ze środków UNICEF.

14. XI i 16. XI . klasy trzecie wzięły udział w wycieczkach do Gniezna.  Celem wycieczek była Fabryka Bombek. Uczniowie obejrzeli cały proces tworzenia bombek szklanych, a potem uczestniczyli w warsztatach, podczas których sami ozdobili trzy bombki. Co więcej, czekały już na nas przygotowane bombki : dla każdego uczestnika wycieczki została przygotowana bombka z wcześniej ustalonym napisem.

Wycieczki zostały sfinansowane ze środków UNICEF

W dniu 14 grudnia 2022 r. klasy VII a i VII b wraz z Nauczycielami wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego, rezydencji królów Polski.

 Zamek istnieje przeszło 700 lat i ma bardzo burzliwą przeszłość. Budynek został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej i zniknął z powierzchni ziemi na 37 lat. Wiele fragmentów wystroju oraz dzieł sztuki udało się ocalić dzięki pracownikom. Zamek Królewski został całkowicie wskrzeszony w 1984 roku i stał się symbolem polskości.

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie to podróż przez bardzo wiele sal i apartamentów, w której uczestniczyli nasi Uczniowie.

Po tym historycznym spacerze po Zamku był czas na odwiedzenie Syrenki Warszawskiej oraz Barbakanu, a na  koniec  Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Mieście. 

Wycieczka została sfinansowana ze środków UNICEF.

bottom of page